Słowem wstępu: przedstawiam podejście, które stosujemy w Kos Tattoo; jest wielu artystów, którzy wykonują rękawy inaczej i osiągają niesamowite efekty. Nie jest to jedyna słuszna droga, to po prostu nasze metody. 🙂

Od czego zacząć?

Zastanów się, czy chcesz wykonać rękaw jako spójną kompozycję z tłem, czy raczej interesuje Cię rękaw złożony z osobnych tatuaży – wlepek z pustymi przestrzeniami między nimi.

Metoda I – spójna kompozycja

W tym przypadku tatuator projektuje cały rękaw od razu, dlatego od początku musi wiedzieć jakie elementy chcesz zawrzeć w projekcie. Dzięki temu prace wykonane tą metodą charakteryzują się harmonią oraz płynnymi przejściami między elementami i tłem, które układają się zgodnie z anatomią ciała.

Proces zwykle składa się z pierwszej całodziennej sesji, na której tatuator konturuje całą rękę, oraz 7-9 sesji po 3 godziny, na których będzie ją wypełniał. Pamiętaj, że cena jest uzależniona od poziomu skomplikowania projektu i Twoich gabarytów – im większa ręka, tym więcej pracy.

Metoda II – system naklejkowy

Decydując się na tę metodę, nie musisz z góry znać wszystkich motywów, które pojawią się na ręce. Z każdą kolejnym pomysłem (i tatuażem:) wypełniasz rękę i choć na początku istnieje duża dowolność co do umiejscowienia motywów, to z czasem coraz częściej musisz myśleć o kształcie kolejnych wzorów, by dopasować je do wolnych przestrzeni.

W tym przypadku każdy z tatuaży wyceniamy osobno na podstawie jego rozmiaru i poziomu skomplikowania projektu. Zaletą tego podejścia jest to, że można na jednej ręce ‘kolekcjonować’ wzory od różnych artystów (choć warto utrzymać tu spójność stylistyczną tatuaży).

Przy tej metodzie nie dorabiamy tła między tatuażami.

Inne przypadki

Zdarza się, że nasi klienci robią sobie 2/3 rękawa na wstępie prosząc, by zakończyć tatuaż tak, by można było go w przyszłości rozbudować. Jest to jak najbardziej możliwe i proces wygląda podobnie do Metody I.

Czy kończymy rękawy zaczęte przez innych tatuatorów? To zależy. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, więc jeśli chcesz się dowiedzieć, czy się tego podejmiemy, wyślij zdjęcie tatuażu, który już masz oraz opis pomysłu na rozbudowę/kontynuację.

Pamiętaj, że poprawianie starych tatuaży i naprawianie cudzych błędów mocno ogranicza nasze możliwości!